Разработано jtemplate модули Joomla

 
 

Docudays UA у Запоріжжі: Порушене права на розвиток культури руйнує в людині людину

16 жовтня на базі Василівської районної бібліотеки Громадська організація "Культпрожектор", регіональний представник XIV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA,організувала показ фільму “Боротьба за кінотеатр "Емек".

 

Боротьба активістів Стамбулу за збереження кінотеатру «Емек» не залишила байдужими глядачів. Насамперед тому, що проблема є актуальною і для багатьох українських міст. І Василівка – не виняток. Ні, в місті зараз не йде мова про знищення осередків культури, проте, за словами присутніх на показі, усунення громади від прийняття рішень – це про те саме.

Після перегляду фільму глядачі активно обговорювали побачене, поступово доходячи до висновку, що тема, порушена в «Боротьбі за кінотеатр «Емек» є дуже болючою і для їхнього міста.

– Але ж у Стамбулі люди боролися кілька років і нічого не досягли. Суцільне розчарування, – ділиться враженнями від перегляду жінка середнього віку.

– Їх не почули, влада виявилась сильнішою, – парирують їй.

– Сенс не в тому, що не змогли цього разу переконати в своєму, а в тому, що люди самі переконались, що можуть досягти результатів, усвідомили, що вони мають право брати участь у формуванні навколишнього світу, вимагати від влади те, що їм самім потрібно, бо влада – це такі самі люди, просто працюють в адміністраціях і департаментах.

– Відстоювання права громади на розвиток культури і мистецтва – це таке саме право, як і право на працю, відпочинок, медицину тощо. І усвідомлення цього є дуже важливим. Бо без нього руйнується людина як людина, а не просто жива істота, – висловлюється дівчина, згадуючи вирубані смереки біля Садиби Попова.

– Наше право на розвиток культури порушується й там, де не дослухаються до нашої думки при призначенні керівництва культурних закладів, – підсумовує обговорення глядачка. – Відсутність діалогу між владою та громадою руйнує все навколо.

 

 


Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla

Loading...

Разработано jtemplate модули Joomla